FOTORELACJE

Przy naszej parafii działa ognisko misyjne. Z początkiem adwentu zrobiły wspólny wieniec adwentowy. Oto efekty ich pracy

30. X. 2021 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ”Tajemnice Różańca Świętego”. Wpłynęło dużo prac, a wybranie najładniejszej było nie lada wyzwaniem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. A zwycięzcy tegorocznego konkursu to: 3 miejsce : Gabriela Cepek i Hubert Jurkitewicz 2 miejsce : Julia Sosenko 1 miejsce : Borys Trębicki i Laura Reluga Gratulujemy odwagi i talenty. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Parafia św. Anny przeprowadziła zbiórkę darów dla domu dziecka. Dary zostały przekazane. Oto krótka fotorelacja. Raz jeszcze wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy.

W naszej parafii odbyła się świetlica. Krótka fotorelacja z tych kilku dni.

Parafia przeżywała niedawno rekolekcje wielkopostne. Papież Franciszek 2021 r. ogłosił Rokiem Świętego Józefa. Połączone zostały te dwa wydarzenia i zorganizowany został konkurs „Święty Józef widziany oczami dziecka”. Wpłynęło wiele pięknych prac. Najlepsze zostały nagrodzone upominkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Poniżej laureaci i prace konkursowe: Kategoria wiekowa: klasy 4-6: 1 miejsce Wiktoria Plażuk 2 miejsce Natalia Grzechnik 3 miejsce Mikołaj Kostyra Klasy 1-3 1 miejsce Hubert Jurkitewicz 2 miejsce Amelia Sadowska 3 miejsce Maciej Więch Wyróżnione zostały dwie prace: Roksany Raczuk i Mateusza Maksymiuka Pozostali uczestnicy konkursu to: Borys Trębicki, Marcela Grzechnik, Dawid Tur, Weronika Niedźwiedzka, Oskar Markowski, Gabriela Cepek Uczestnikom gratulujemy odwagi i chęci do wykonania prac. Dziękujemy za udział i zachęcamy do wzięcia udziału w następnych konkursach, które będą organizowane.

Kochani macie wielkie serca! Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnej wspierającej najbardziej potrzebujące rodziny z naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za torby miłosierdzia pełne różnych produktów i wszystkie dary przez was ofiarowane. Dziękujemy również grupie charytatywnej za koordynowanie całej inicjatywy. Dzięki wam pomoc otrzymało tak wiele rodzin. "Wielka jest wasza nagroda w Niebie". Niech Pan Bóg wynagrodzi wam wasze dobro i obdarzy was wszystkim swym błogosławieństwem.

W I sobotę miesiąca w duchu fatimskim po raz pierwszy w Białej Podlaskiej odbył się męski różaniec. O godz. 8:30 w naszym kościele była sprawowana Msza Święta wynagradzająca i adoracja z piętnasto minutowym rozważaniem. Następnie odmawiając litanię do świętego Józefa przeszliśmy na Plac Wolności, gdzie odmówiliśmy Różaniec. Tak jak kiedyś żołnierze walczyli o niepodległość Polski i obronę świętych wartości, tak samo i dziś jako mężczyźni stajemy w duchu odpowiedzialności i chcemy walczyć w obronie świętej wiary, ojczyzny i rodziny. Św. Maksymilian Maria Kolbe mówił: „Różaniec jest strzelaniem do szatana”. Zatem podejmujemy tę walkę i zachęcamy, aby wszyscy włączali się do tej walki poprzez modlitwę różańcową. Następny męski różaniec w I sobotę listopada.

W sobotę grupa naszych ministrantów wyjechała rowerami do Leśnej Podlaskiej. Wszystkim udało się dojechać:) Chwała Panu za wszystkich, którzy służą przy ołtarzu.

Młodzieżowa reprezentacja naszej parafii uczestniczyła w Nocnym Czuwaniu Młodych w Kodniu. Piękny czas. Za miesiąc może pojedzie nas więcej?

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ W 81 ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ