OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚW. ANNY W BIAŁEJ PODLASKIEJ

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 czerwca 2021r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Grupa Charytatywna i Legion Maryi zbierają przed kościołem do puszek ofiary na KUL.
  2. Codziennie przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.40 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. 18 czerwca w Pratulinie odbędzie się Jerycho Młodych. Jest to spotkanie młodzieży
    z całej diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00, a skończy ok. godz. 1.00
    w nocy. Zapisy jeszcze tylko dziś w zakrystii.
  4. Dzisiaj z racji trzynastego dnia miesiąca Msza św. wieczorowa będzie sprawowana
    w intencji sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz w intencji ich rodzin.
    Po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.
  5. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie miała miejsce rocznica I Komunii świętej dzieci klas IV. Serdecznie te dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły
    do I Komunii św. zapraszamy we wtorek (15.06) na nabożeństwo czerwcowe (na godz. 17.40), podczas którego będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi, na Mszę św. oraz spotkanie organizacyjne w kościele po Mszy św.
  6. Nasza parafia włącza się w szczytne dzieło pomocy dzieciom w domach dziecka.
    Do końca czerwca zbierać będziemy: artykuły szkolne i papiernicze, zabawki, gry, książki, kosmetyki, chemię gospodarstwa domowego oraz artykuły spożywcze
    z długim terminem przydatności. Artykuły te maja być nowe, nieużywane. Przekazać
    je można do końca miesiąca w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy oraz 26.06
    w sobotę w godz. 15.00 – 18.00 i 27.06 w niedzielę w godz. 7.30 – 14.00 w punkcie wydawania chleba na podwórku parafialnym. Zebrane rzeczy zostaną przekazane
    do najbliższych domów dziecka.
  7. Dyrektor Szkół Rzemieślniczych ogłasza nabór do klas I na nowy rok szkolny do szkoły Branżowej I stopnia dającej możliwość nauki zawodu w zakładach rzemieślniczych. Prowadzony jest również nabór do technikum i Liceum Ogólnokształcącego. Więcej informacji w gablocie oraz na stronie internetowej szkoły.
  8. W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu
    o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort.
    33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi
    AD IESUM PER MARIAM z Warszawy. Rozpoczęcie rekolekcji odbędzie się
    w niedzielę 25 lipca, a wspólne spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w niedziele. Dziś animatorzy ze Wspólnoty przybliżą nam jak będą wyglądały te rekolekcje i dlaczego warto je podjąć. Zapraszamy każdego, kto pragnie całkowicie oddać się Panu Jezusowi przez Maryję, kto chce odnowić swoje duchowe życie. W przedsionku kościoła na parapecie wyłożone są też kartki z dodatkowymi informacjami na temat rekolekcji.
  9. Ks. Henryk Szustek w dniach od 26.07 do 04.08.2021r. organizuje „Pielgrzymkę
    do Włoch”. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  10. W kaplicy radziwiłłowskiej znajduje się nowy numer Echa Katolickiego a w nim:

– Dziewięciu nowych kapłanów diecezji siedleckiej.

– Czy proroctwo fatimskie już się wypełniło? Recepta Matki Bożej na ocalenie świata.

– Po uszy w truciźnie. Jak posługiwanie się skandalami niszczy społeczeństwo?

– O planach diecezjalnej telewizji internetowej FARO.TV.

– Jak przejść z modlitwy dziecięcej do dojrzałej?

Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego.

1. Zapowiedzi:

*Dawid Jacek Grabowski i Katarzyna Gawryluk – Grabowska z d. Mikołajczuk, oboje związani cywilnie, z Białej Podlaskiej, par. tutejszej. Zapowiedź II.

*Alan Tomasz Dziem, kawaler, zam. Słubice, par. p.w. Ducha Świętego i Anna Maria Mackiewicz, panna, zam. Słubice, par. p.w. Ducha Świętego, pochodząca z naszej parafii. Zapowiedź I.