OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚW. ANNY W BIAŁEJ PODLASKIEJ

I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022r.

• Dzisiaj rozpoczęliśmy adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się by był to czas refleksji, przybliżenia do Boga, otwierania Mu drzwi naszych serc.
  • Bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie, które sprawowane będą codziennie oprócz niedziel o godz. 6.30. O godz. 6.10 będą śpiewane godzinki ku czci NMP
  • W poniedziałek Msza św. wieczorowa za dusze w czyśćcu cierpiące ofiarowana przez Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym.
  • W  środę swoje imieniny obchodził będzie ks. Andrzej Zozula. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msza św. wieczorowa w intencji dziękczynnej za ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa oraz w intencji kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii ofiarowana przez rodziny kapłanów pochodzących z naszej parafii.
  • I piątek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.30.
  • Chorych, których mamy odwiedzić w I piątek miesiąca od godz. 8.30 prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z rozważaniami różańcowymi, które poprowadzi grupa modlitewna Duchowi Niewolnicy Maryi.
  • Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w kolejnym Męskim różańcu. W sobotę (03.12) o godz. 8.30 będzie sprawowana Msza św. w naszym kościele, a następnie nabożeństwo I soboty i różaniec. Próba liturgiczna dla mężczyzn przed Męskim Różańcem odbędzie się w piątek o godz. 18:35.
  • W I sobotę miesiąca o godz. 16.45 Legion Maryi i Grupa Modlitewna poprowadzą modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej.
  •  W I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i krótka adoracja.
  •  W następną niedzielę będziemy przeżywali Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na Kościół na wschodzie
  • Szkolne Koło Caritas działające przy LO Kraszewskiego przez cztery niedziele Adwentu  będzie sprzedawać na zewnątrz Kościoła świece na stół wigilijny w cenie: mała 10zł; duża 15zł; stożek 20zł; okazjonalna 30zł.
  • SKC organizuje również pomoc dla młodzieży z Domu Dziecka w Szachach. Wolontariusze będą przez trzy niedziele adwentu zbierać: słodycze, kosmetyki męskie i damskie, zeszyty, długopisy skarpety męskie rozmiar 42- 43 i damskie  37-38. Dary można składać na zewnątrz Kościoła przy stoliku ze świecami.
  • Nasza parafia ogłasza konkurs dla wszystkich dzieci naszej parafii na wykonanie własnoręcznie wieńca lub lampionu adwentowego z którym należy chociaż raz w tygodniu uczestniczyć w roratach. Prace przynosimy 20.12 na msze rekolekcyjną na której nastąpi rozstrzygnięcie konkursu
  • W naszej parafii przez cały listopad codziennie o godz. 17.15  odmawiamy różaniec
    za zmarłych z kartek wypominkowych. W tym tygodniu modlić się będziemy za zmarłych:
Niedziela27 listopadaKartki spoza parafii i bez adresu
Poniedziałek28 listopadaul. Wolska, Przelotna, Środkowa, Klonowa, Daleka, Zaciszna, Solskiego, Pogodna, Tuwima, Zapolskiej, Norwida, Nałkowskiej, Brzechwy
Wtorek29 listopadaul. Zelwerowicza, Żurawia, Kusocińskiego, Kilińskiego, Folwarczna, Szczytowa
Środa30 listopadaul. Kraszewskiego, Budkiewicza, Piłsudskiego, Narutowicza, Warszawska, Plac Wolności, Reformacka
  • Pan kościelny w tym tygodniu roznosi opłatki
28 listopadaPoniedziałekod godz. 15.30 p. Kościelnyul. Brzechwy, Zapolskiej, Norwida, Tuwima, Jagodowa
Od godz. 9.00 p. OrganistaPorosiuki (od E 30 do Krzny)
29 listopadaWtorekod godz. 15.30 p. Kościelnyul. Żwirowa, Daleka, Solskiego,
Od godz. 9.00 p. OrganistaPorosiuki (za Krzną)
30 grudniaŚrodaod godz. 15.30 p. Kościelnyul. Chłodna
Od godz. 9.00 p. Organistaul. Reymonta, Artyleryjska, Zamkowa (domy prywatne)
01 grudniaCzwartekod godz. 15.30 p. Kościelnyul. Wolska, Zaciszna,
Od godz. 9.00 p. Organistaul. Zamkowa 1, 1A, 3, 5, 7, 9 Budkiewicza 8
02 grudniaPiątekod godz. 15.30 p. Kościelnyul. Wyspiańskiego Dobra, Tęczowa
Od godz. 9.00 p. Organistaul. Budkiewicza 12, 16 oraz domy jednorodzinne, Piłsudskiego 14/18, Narutowicza, Kraszewskiego, Reformacka, Warszawska, Plac Wolności, Piłsudskiego (domy prywatne)
03 grudniaSobotaod godz. 11.00 p. KościelnyLisy, Wólka Plebańska,
od godz. 15.30 p. Organistaul. Kusocińskiego, Kilińskiego, Żurawia, Szczytowa
  • W kaplicy radziwiłłowskiej znajduje się nowy numer Echa Katolickiego a w nim:

– Państwo polskie otrzymuje od Kościoła znacznie więcej niż samo daje. O tym jak Kościół wyręcza państwo w jego zobowiązaniach.
       – Co oznacz dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu
     – Cudowny Medalik sam w sobie nie zdziała cudów, ale przyjęty z wiarą może przemienić życie

Zachęcamy do lektury Echa katolickiego.
W   tym   tygodniu  Pan   Bóg  z  naszej  parafii  odwołał: +Edward Markowski. Wieczny   odpoczynek…