OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚW. ANNY W BIAŁEJ PODLASKIEJ

XIX Niedziela Zwykła – 07 sierpnia 2022r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać: piekarni „U Tura”; a także mieszkańcom: Janówki, Wólki Plebańskiej, Młyńca i Michałówki za „dar serca” i przygotowanie poczęstunku oraz ugoszczenie pielgrzymów udających się na Jasną Górę.
 2. W naszej parafii pielgrzymujemy duchowo. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbywa się konferencja na podstawie ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli, następnie jest medytacja, dziesiątek różańca i ok. 19.30 apel jasnogórski. Zakończenie pielgrzymki duchowej będzie w sobotę (13.08) procesją fatimską wokół kościoła.
 3. W sobotę (13.08) o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii ofiarowana przez rodziny tych sióstr, a po Mszy św. z racji 13 dnia miesiąca różaniec fatimski.
 4. W następną niedzielę o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową przez rodziców. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci.
 5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów do pełnienia roli rodziców zastępczych pochodzących z powiatu Bialskiego. Więcej informacji na plakacie.
 6. W gablocie zamieszczony jest również plakat z programem uroczystości odpustowych w Leśnej Podlaskiej, które odbędą się 14 i 15 sierpnia.
 7. W zakrystii można podpisać petycje o zmianę ustawy na rzecz obrony chrześcijan, która ułatwiłaby karanie tych, którzy obrażają uczucia religijne, profanują świętości i zakłócają nabożeństwa.
 8. W kaplicy radziwiłłowskiej znajduje się nowy numer Echa Katolickiego a w nim:
  -Po co Jezus przemienił się na oczach uczniów i dlaczego dziś wspominamy te wydarzenie?
  -Pielgrzymowanie jest lustrem naszej pobożności, wiary i sposobu jej wyrażania.
  -Czy potrzebne jest zaostrzenie kar za obrazę uczuć religijnych? O akcji „w obronie chrześcijan”
  -Miała być żoną i matką. Została zakonnicą i założycielką hospicjum na Litwie – rozmowa z s. Michaelą Rak.
  -Koronka do krwawych łez Matki Bożej to modlitwa, która kruszy nawet najzatwardzialsze serca. Jak ją odmawiać?

                                 Zachęcamy do lektury.

 • W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności Bóg odwołał: +Marię Klimiuk Wieczny odpoczynek…
 • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

* Daniel Patryk Furmańczyk i Magdalena Janina Wróbel oboje z Wólki Plebańskiej, par. tut.. Zapodziedź trzecia.

* Norbert Steciuk, kawaler z Białej Podl. par. tut. i Magdalena Maria Chomicka, panna z Mszanny, par. Św. Jana Chrzciciela. Zapowiedź druga.

* Mateusz Kamil Raczyński, kawaler z Krasówki par. Łomazy i Monika Daniewicz, panna z Michałówki, par. tut. Zapowiedź pierwsza.

* Daniel Jarocki, kawaler z Białej Podl. i Roksana Klaudia Andrzejewska, panna z Białej Podl. oboje par. tut. Zapowiedź pierwsza.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PARAFII ŚW. ANNY W BIAŁEJ PODLASKIEJ

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022r.

 1. Jutro (01.08) wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po Mszy Św. o godz. 06.00 z par. Wniebowzięcia NMP przy ul. Długiej. Zapisy i zdanie bagażu dziś od godz. 16:30 do 18:00 w parafii Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej.
 2. W naszej parafii od wtorku (02.08) będziemy pielgrzymowali duchowo. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie konferencja na podstawie ćwiczeń duchowych Ignacego Loyoli, następnie medytacja, dziesiątek różańca i apel jasnogórski. Na stoliku z gazetami i przy głównym wyjściu wyłożone są karty pielgrzyma oraz kartki do napisania własnych intencji. Kartki z intencjami składamy w koszyku pod obrazem Matki Bożej.
 3. We wtorek (02.08) w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia Św., odwrócenie się od grzechów i wszelkiego do nich przywiązania, modlitwa w intencjach papieskich i pobożne nawiedzenie kościoła.
 4. Również we wtorek podczas Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się w intencji czcicieli św. Michała Archanioła. Po Mszy św. modlitwy w kaplicy michalitów.
 5. W I czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.30. Msza św. wieczorowa w intencji dziękczynnej za ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa oraz w intencji kapłanów pochodzących i pracujących w naszej wspólnocie,  ofiarowana przez rodziny kapłanów pochodzących z naszej parafii.
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze Św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek będziemy odwiedzali chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
 8. W sobotę (06.08) obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 7.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami różańcowymi, które poprowadzi grupa modlitewna Duchowi Niewolnicy Maryi.
 9. Zapraszamy mężczyzn do wzięcia udziału w kolejnym Męskim Różańcu. W sobotę o godz. 8.30 rozważanie i modlitwy wynagradzające, o 9.00 Msza Święta i po Mszy Świętej Różaniec na Placu Wolności.
 10. W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 Legion Maryi i Grupa Modlitewna poprowadzą modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Za tydzień I niedziela miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy o przygotowanie procesji.
 12. Prezydium miasta zaprasza do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się 01 sierpnia o godz. 17.00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności.
 13. W kaplicy radziwiłłowskiej znajduje się nowy numer Echa Katolickiego a w nim:
  -Dlaczego Kościół?
  -Bogu zawdzięczam wszystko – poruszające świadectwo Wojciecha od 19 lat żyjącego w trzeźwości.
  -Czy dziś byli byśmy zdolni do takiego zrywu jak powstańcy warszawscy?
  -Błogosławione nazaretanki z Nowogródka poniosły śmierć z rąk hitlerowców. Dlaczego ich męczeństwo wciąż porusza i szokuje?
  Edmund – brat Jana Pawła II – lekarz, którego oddanie pacjentom płynęło z wiary.

Zachęcamy do lektury Echa katolickiego.

-W tym tygodniu Pan Bóg wezwał do wieczności: Juliannę Hanas. Wieczny odpoczynek…

-Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

* Wojciech Wakulski, kawaler z Białej Podl., par. tut. i Justyna Dziura panna zam. w Podchorce par. MB Częstochowskiej. Zapowiedz trzecia.

* Daniel Patryk Furmańczyk i Magdalena Janina Wróbel oboje z Wólki Plebańskiej, par. tut.. Zapodziedź druga.

* Norbert Steciuk, kawaler z Białej Podl. par. tut. i Magdalena Maria Chomicka, panna z Mszanny, par. Św. Jana Chrzciciela. Zapowiedź pierwsza.